Drzwi wewnętrznePorady

Jak rozjaśnić i powiększyć optycznie pomieszczenie?

drzwi rzeszów

Dziś swoją uwagę kierujemy na małe mieszkania. Ich urządzenie jest nie raz, nie lada wyzwaniem. Bardzo ciężko znaleźć np. meble, które by idealnie pasowały do pomieszczenia. Nawet podczas wybierania koloru ścian musimy się dobrze zastanowić jaka barwa może pomóc optycznie powiększyć przestrzeń, tak by całość nas nie przytłaczała.

Bardzo często zauważamy, że w małych mieszkaniach osoby aranżujące wnętrze zapominają o tym, że drzwi również rozjaśniają wnętrza oraz powiększają optycznie mieszkanie. Mamy dla Was kilka propozycji skrzydeł drzwiowych, które możecie uwzględnić podczas urządzania pomieszczenia niewielkich rozmiarów.

Pierwsza propozycja to drzwi przesuwne. Osobiście jesteśmy zachwyceni tym rozwiązaniem, ponieważ oprócz tego, że świetnie ono wygląda, jest również bardzo użytkowe. Zaoszczędzony metraż można wykorzystać np. na jakiś drobny mebel lub po prostu zyskać cenną przestrzeń. Dowiedz się więcej o zastosowaniu drzwi przesuwnych tutaj.

W małych mieszkaniach bardzo często narzekamy na brak światła, a doskonale wiemy, jak każda przestrzeń bardzo go potrzebuje. W takiej sytuacji warto podstawić na drzwi, które w swej budowie posiadają przeszklenia. Są one gwarancją idealnego doświetlenia pomieszczenia, a także idealną alternatywą od systemów przesuwnych dla osób, które wolą tradycyjne rozwiązania do swoich mieszkań. Więcej o drzwiach z przeszklonych znajdziesz tutaj.

Obie propozycje są bardzo ciekawe i na pewno znajdą swoich zwolenników. Jednak mamy też ciekawy pomysł dla osób, którym ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie przypadło do gustu. Trzecią opcją, która sprawi, że mieszkanie się rozjaśni i optycznie powiększy, jest zastosowanie białych drzwi wewnętrznych. Oczywiście oprócz drzwi można pomalować ściany w tym kolorze i dodatkowo postawić na meble i dodatki w pastelowych kolorach. Takie pomieszczenie z pewnością będzie wyglądać przestronnie.

Warto zaznaczyć, że wszystkie omawiane drzwi: przesuwne, przeszklone oraz w kolorze bieli produkuje firma Voster. Każdy model wykonany przez firmę wygląda bardzo nowocześnie, ale idealnie wkomponuje się w pomieszczenia zaaranżowane w tradycyjny sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *