Drzwi zewnętrznePorady

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – jak o nie dbać

drzwi wewnętrzne

Drzwi stanowią nierozłączny element każdego mieszkania. Dopełniają je i sprawiają, że nasze cztery kąty nabierają ciekawego charakteru. To na nie w pierwszej kolejności spojrzą nasi goście. Jednak można zauważyć, iż wiele osób, nie poświęca im zbyt wiele uwagi po zakupie. Zapominają, że o ten element mieszkania również trzeba dbać.

Po pierwsze drzwi też trzeba myć. Zarówno klamki, jak i również skrzydła czy ościeżnice. Bardzo ważna uwaga. Do czyszczenia nie używajmy druciaków lub ostrych gąbek, ponieważ mogą uszkodzić drzwi. Jednymi z najbardziej brudnych części drzwi są ościeżnice i zawiasy więc po ich myciu, należy wymienić wodę i szmatkę, aby nie przenosić brudu na inne części. Do mycia drzwi nie używajmy środków z alkoholem lub które posiadają substancje żrące, gdyż mogą one uszkodzić drzwi.

nowoczesne drzwi wewnętrzne
źródło: www.voster.pl

Kolejna istotna sprawa to wilgoć. Zadbajmy o to, aby w naszym mieszkaniu jej nie było, gdyż wpływa bardzo negatywnie na drzwi. Najbardziej na działanie wilgoci są naroże drzwi w łazience, dlatego starajmy się wietrzyć to pomieszczenie.

Następna bardzo ważna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę to codzienne użytkowanie. Musimy pamiętać, że trzaskanie, szarpanie lub zamykanie nogą, bardzo niekorzystnie wpływa na drzwi. W ten sposób można je bardzo szybko uszkodzić.

Obecnie można powiedzieć, że zaczął się okres przedświąteczny. Wiele osób zacznie przystrajać swoje drzwi. Pamiętajmy, aby nie wbijać żadnych gwoździ czy haczyków, gdyż taki zabieg, może sprawić, że skrzydła ulegną poważnemu osłabieniu i w końcu będziemy musieli je wymienić. Przy mocowaniu innych ozdób zachowajmy ostrożność.

Warto również zaznaczyć, że przed nałożeniem na drzwi świątecznych ozdób powinniśmy zadbać o ich czystość. Może jest to odpowiedni moment, aby je pomalować? Z drugiej strony może wystarczy jedynie ich umycie. Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami.

Nie zapominajmy również o drzwiach pokojowych, na których w szczególności gromadzi się duża warstwa kurzu.

Mamy nadzieje, artykuł ten sprawi, że większość osób zacznie dbać o swoje drzwi, aby te służyły w naszych domach przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *