Drzwi wewnętrznePorady

Nowoczesne drzwi wewnętrzne – czym się charakteryzują

nowoczesne drzwi wewnętrzne

Współcześnie drzwi wewnętrzne poza swoją funkcją użytkową pełnią również element dekoracyjny. Dobierane są w taki sposób, aby współgrały z aranżacją wnętrza i tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami. Zatem jakie cechy powinny posiadać drzwi określane mianem nowoczesnych?

Minimalizm i prostota

Tak naprawdę wygląd drzwi różni się w zależności od obranego stylu. Jednak jedną cechą wspólną jest na pewno prostota oraz nacisk na jakość materiału. Współczesne projekty charakteryzują chłodne odcienie oraz proste niemal geometryczne kontury. Motyw ten jest również widoczny w nowoczesnych projektach drzwi wewnętrznych. Wykonane są zazwyczaj w bieli, kolorach szarości, czy czerni, dzięki czemu stanowić mają bazę pod wyraziste dodatki i elementy designerskie.
Ilość zdobień również została ograniczona do minimum. Zazwyczaj skrzydła tworzą jednolitą powłokę, bądź podzielone są na symetryczne kwadraty i prostokąty.

Najczęściej stosowane materiały to drewno, szkło oraz metal. Absolutną nowością są drzwi wykonane z betonu. Ten surowy akcent staje się coraz bardziej popularny. Wykorzystywany jest również w na ścianach. Najlepiej komponuje się z drewnianymi meblami wykonanymi w stylu industrialnym, także oświetleniem w ciepłej tonacji.

Systemy przesuwne również uległy modyfikacji. Podobne jak drzwi pokojowe charakteryzują się prostotą oraz minimalizmem. Wykonane są zazwyczaj ze skrzydeł ramowych, aluminiowych oraz szklanych. Najczęściej montowane są w pomieszczeniach reprezentacyjnych takich jak salon czy w biurach.
Dobrym przykładem nowoczesnych drzwi wewnętrznych z pewnością są produkty oferowane przez firmę Voster. Prezentują one szeroką paletę rozwiązań i barw, które z pewnością znajdą zastosowanie w większości stylów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *