Drzwi wewnętrznePorady

Dom pełen kolorów – nowoczesne drzwi wewnętrzne

drzwi wewnętrzne

Wakacje dobiegają końca i znowu nadejdą długie szare wieczory. Nie daj się codziennej monotonii i  zatrzymaj klimat lata w mieszkaniu przez cały rok. Zastosowanie w aranżacji soczystych motywów połączonych z tonowanym tłem ścian oraz mebli, ożywi wnętrze i nada mu niepowtarzalnego klimatu. Wprowadzenie odpowiedniej palety barw nie tylko będzie Ci przypominał o beztroskich chwilach spędzonych  na zabawie nad morskim kurortem lub przepełnionych kawiarenkach, ale również wprowadzi cię w stan relaksu i odprężenia po długim męczącym dniu.

 

Kolor jako motyw przewodni

Znajdź w swoim wnętrzu parę strategicznych punktów, które będą stanowiły podstawę dla twojej kolorystycznej stylizacji. Resztę wnętrza utrzymaj w stonowanych tonacjach. Dobrą bazę pod mocno kolorowe akcenty, stanowić mogą: biel czy odcienie szarości. Dla nieco odważnych proponujemy zestawić ze sobą mocne kolory np. dobrze współgrają ze sobą Rumba Bahama z ciemnymi odcieniami brązu. Dobrze wygląda również na tle surowych ścian wykonanych w stylu industrialnym. Pamiętaj, aby zestawione barwy pasowały do siebie i nie gryzły się ze sobą. Przede wszystkim nie należy przesadzić ze zbyt dużą ilością zdobień i dekoracji. Najlepiej wybrać jeden wzorzec i zastosować go w paru miejscach. Zabieg taki sprawi, że poszczególne elementy wystroju będą się ze sobą łączyć a całość stanowić będzie spójny i przemyślany design.

drzwi wewnętrzne

Nieoczywiste rozwiązania – drzwi wewnętrzne jako motyw kolorystyczny

Dobrym pomysłem na wypełnienie wnętrza kolorami jest zastosowanie, żywych barw na drzwiach. Staną się one centralnym punktem pomieszczenia oraz ciekawym akcentem aranżacyjnym. Przede wszystkim dobrze spiszą się w tym miejscu skrzydła ramowe bez przylgowe.

klamki do drzwi wewnętrznych

Charakteryzują się one tym, że posiadają niewidoczne zawiasy, dzięki czemu tworzą jednolitą powierzchnię ze ścianą. Przy doborze drzwi wewnętrznych należy również pamiętać o dopasowaniu odpowiednich klamek. Ten mały dodatek, również powinien zostać zestawiony w sposób przemyślany. Bowiem nadaje on charakteru drzwiom oraz wyznacza ich styl. Proste kontury i surowy wygląd klamki pasować będzie do nowoczesnych wnętrz. Natomiast ciepłe barwy i zdobienia doskonale sprawdzą się w klasycznych przytulnych pomieszczeniach.

 

Baw się teksturą i niestandardowymi połączeniami. Twórz kontrasty oraz spójne połączenia. Efekt zaskoczy samego ciebie. Dobrym źródłem inspiracji stanowić może najnowsza kolekcja firmy Voster, która nadaje nowy wymiar i znaczenie nowoczesnych drzwi wewnętrznych. Z pewnością kolekcja Coolors zachwyci wielu z was i zainspiruje do tworzenia nowych wyjątkowych aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *