Drzwi wewnętrznePorady

Jakie drzwi wybrać do kawalerki – jakie drzwi do małego mieszkania?

meble salonowe

Wprowadzając się do nowego mieszkania lub remontując obecne warto przemyśleć jakie drzwi wybrać, by współgrały z meblami i całościowym wnętrzem, a przy tym, żeby nie pomniejszały optycznie małych pomieszczeń. Jakie kolory drzwi wybrać? Przeszklone czy drewniane? Na te i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

W małych mieszkaniach warto postawić na jasną kolorystykę, by możliwie jak najbardziej powiększyć dane pomieszczenie. Wykorzystując jasne meble w salonie, najlepiej o wysokim połysku, powiększamy optycznie salon. Warto również dobrze przemyśleć jakie drzwi wybrać, by współgrały z całym wnętrzem i tworzyły spójną całość. Dobrym rozwiązaniem są białe drzwi wewnętrzne z przeszkleniem, bądź te całkowicie przeszklone. Możemy wybierać drzwi, które posiadają przeszkloną większość powierzchni, bądź te z wydzielonymi strefami szklanymi, często są to różnego rodzaju wzory geometryczne opatrzone szkłem, które jest zmatowione lub mleczne, rzadziej z kolej jest to szkło całkowicie przejrzyste.

Możemy również dokonywać wyboru z pomiędzy drzwi przesuwnych, uchylnych czy harmonijkowych. W zależności jak dużym obszarem dysponujemy, możemy wykorzystać drzwi uchylne do wewnątrz bądź na zewnątrz danego pomieszczenia – jest to szczególnie istotne przy wyborze drzwi do małego, wąskiego korytarza, gdzie drzwi otwierane z pokoi mogłyby bardzo niekorzystnie wpływać na poruszanie się po nim.

Wybierając drzwi warto dopasować je do stylu mieszkania. Wiele osób nie przywiązuje większej uwagi do wyboru drzwi, wydawać by się mogło, że są one czymś obowiązkowym co nie ma większego wpływu na wygląd naszego mieszkania, jednak wybranie ich odpowiedniej formy i kolorystyki ma duże znaczenie przy aranżacji wnętrz. Dobierając drzwi pod kolor ściany mamy możliwość ich zamaskowania oraz wtopienia w tło, dzięki czemu nie pomniejszają one cennej przestrzeni, a traktować je można jako przedłużenie ściany. Posiadając meble utrzymane w jasnych tonach wybierzmy drzwi również w takiej kolorystyce, mając meble w stylu klasycznym, warto również postawić na drzwi w tym stylu, na przykład takie ze żłobieniami.

W sytuacji, gdy posiadamy nowoczesne umeblowanie warto postawić także na drzwi o prostej linii, łączące się stylistyką z meblami, tak aby nie wprowadzać chaosu w wystrój mieszkania i tym samym nie pozwolić na brak spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *