Drzwi wewnętrznePorady

Jakie drzwi do pokoju dziecka?

Opublikowano
meble dziecięce

Pokój dziecka to bardzo ważne pomieszczenie w naszych domach. Jego urządzanie jest dla nas ogromną przyjemnością, a także wyzwaniem, ponieważ swoim dzieciom chcemy dać wszystko, co najlepsze. Podczas aranżowania bardzo często zapominamy, jak ważnym elementem mieszkania są drzwi. Pamiętajmy także, że dla dziecka pokój jest krainą, w której spędza bardzo dużo wolnego czasu.

Na początek zwróćmy uwagę na kolor, ponieważ jest on bardzo istotny. Wybierzmy drzwi w ciepłych, jasnych barwach, które rozjaśnią użytkowane cztery kąty. Czasami zauważamy w domach, które odwiedzamy, że drzwi do pokoju dziecka są w bardzo zimnych, wręcz przygnębiających odcieniach, a to właśnie kolory mają wpływ na koncentrację i samopoczucie dziecka. Dziś na rynku istnieje wiele modeli drzwi, które są dostępne w przyjaznych kolorach. Nie zapominajmy również o tym, aby drzwi idealnie wpasowały się w zaaranżowane już wcześniej wnętrze. Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie nie tylko kolorystyki mebli dziecięcych ale również zastosowanie podobnej struktury.

Bardzo często w obawie o swoje maluchy, rodzice odchodzą od pomysłu z zastosowaniem drzwi przeszklonych. Jednak nie ma takiej potrzeby, ponieważ na rynku istnieje wiele skrzydeł drzwiowych, w których zastosowano specjalnie hartowane szkło, które jest bardzo wytrzymałe. Dlatego można je kupić, nawet gdy nasze dziecko nie należy do spokojnych.

Ciekawym rozwiązaniem do pokoju dziecka są drzwi okleinowane. Dlaczego sprawdzą się w pokoju dziecka? Ponieważ są bardzo odporne na różnego rodzaju zarysowania czy zadrapania. Podczas zabaw drzwi można bardzo łatwo wybrudzić, jednak okleinę można bez problemu wyczyścić, dlatego bez wahania takie drzwi można zastosować w czterech kątach naszych pociech.

Przy wyborze drzwi warto też uwzględnić wiek naszego dziecka. Dla mniejszych pociech na pewno lepsze okażą się drzwi przeszklone, ponieważ dzieci będą się czuły, o wiele bezpieczniej czując, że jest ktoś w pobliżu. Natomiast wydaje się nam, że starsze dzieci bardziej szukają prywatności. Chcą się odciąć czasami od otaczającego świata, aby w spokoju się pouczyć czy przeczytać książkę. Dlatego do pokoju starszych dzieci postawilibyśmy na drzwi pełne, które to właśnie zagwarantują im wspomniane wyżej warunki.

A jakie drzwi Wy wybraliście do pokoju swojego dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *