Drzwi zewnętrznePorady

Jak udekorować drzwi na święta?

drzwi zewnętrzne

Z przytupem wkroczyliśmy w przedświąteczny okres. Ulice zostały udekorowane różnego rodzaju lampionami, które nadają miastom przyjemnego charakteru. Wiele osób krąży po galeriach handlowych w poszukiwaniu prezentów dla bliskich. W domach zaczyna unosić się zapach pieczonych pierników. Zakątki naszych mieszkań zaczynają być przestrajane. Wszystko robimy po to, aby w naszych czterech kątach poczuć magię nadchodzących świąt.

Bardzo częstym przestrajanym elementem naszej prywatnej przestrzeni są drzwi. To na nie w pierwszej kolejności spoglądać będą nasi goście i śpiewający kolędnicy. W wielu domach ozdoby zawisną zarówno na drzwiach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Od czego warto zacząć dekorowanie skrzydeł drzwiowych? Po pierwsze swoją uwagę skierujmy na ład i estetykę drzwi. Może to jest idealny czas, aby je zwyczajnie umyć. Warto również przyjrzeć im się dokładnie, czy nie powstały na nich różnego rodzaju pęknięcia i uszkodzenia. Jeśli zauważymy takowe, warto je wypełnić, a następnie całość pomalować.

Bardzo częstym błędem popełnianym przez osoby dekorujące drzwi, jest wbijanie haczyka, na którym ma zostać zawieszony wianek lub inna ozdoba. Bardzo odradzamy ten pomysł. Na rynku istnieje wiele haczyków, które są mocowane na taśmie klejącej. Twoje drzwi z pewnością docenią to rozwiązanie.

Popularnymi ozdobami, które nadadzą drzwiom nietuzinkowego, świątecznego charakteru są także lampki świąteczne. Jeśli takowymi chcemy udekorować drzwi zewnętrzne, pamiętajmy, aby wybrać światełka, które są przystosowane do użytkowania w złych warunkach pogodowych.

drzwi zewnętrzne

Kolejnymi świątecznymi elementami, które idealnie pasują jako dekoracje drzwi, są papierowe aniołki lub gwiazdy. Ich umieszczenie na drzwiach jest bardzo proste. Wystarczy jedynie taśma dwustronna, która doskonale utrzyma tak lekkie i piękne ozdoby.

W wielu domach stosuje się również girlandy, które wieszane np. wokół drzwi. Bardzo łatwo je wykonać a efekt jest piorunujący. Na koniec przenieśmy się jeszcze raz do drzwi zewnętrznych. Przy ich dekoracji warto pomyśleć o elementach znajdujących się obok. Mamy na myśli np. okna. Chyba że ktoś posiada werandę, wtedy może puścić wodzę fantazji i sprawić, aby całe to miejsce tętniło świątecznym klimatem.

A jak wy dekorujecie drzwi na święta?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *