Drzwi wewnętrznePorady

Jak dopasować drzwi wewnętrzne do aranżacji wnętrza

drzwi wewnętrzne

Drzwi to od zawsze kluczowy element wyposażenia każdego domu. Stanowią funkcję ochronną, a także podział przestrzeni mieszkalnej. Jeszcze do niedawna dobierane były bez przemyślenia. Nie zastanawialiśmy się nad rodzajem dobieranych drzwi, przez co często znacząco odstawały od aranżacji wnętrza.

Współcześnie mnogość rozwiązań i deseni sprawiają, że drzwi stają się również dodatkowym elementem dekoracyjnym. Nadają mu charakter oraz współgrają z nim. Zatem już na etapie projektu należy uwzględnić jakiego rodzaju skrzydło wybrać.

Kolor oraz rodzaj drzwi wewnętrznych

Istotnym jest wybór motywu przewodniego naszych wnętrz. Jeśli królują w nim mocne akcenty kolorystyczne warto zastanowić się nad równie wyrazistymi odcieniami skrzydeł. Splecione ze sobą soczyste kolory z pewnością ożywią wnętrze, a jego mieszkańcom dodadzą energii. Jest to odejście od tradycyjnych kanonów, opartych na podstawowym motywie drewna. Przede wszystkim dobrze sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Zatem jakie kolory skrzydeł współcześnie mamy do wyboru?

Współcześnie do wyboru mamy całą paletę barw od tradycyjnych odcieni naturalnie występującego drewna do mocnych kolorów czerwieni, żółci czy zieleni, oraz im pochodnych.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowsza kolekcja firmy Voster, pn. Coolors. Jest to absolutna nowość na rynku. Ich sekret tkwi w zastosowaniu folii finish, która jest okleiną dekoracyjną stosowaną przede wszystkim w przemyśle meblarskim. To właśnie dzięki niej kolorystyka na drzwiach jest rozprowadzona jednolicie, a pigment głęboki. Dodatkowym atutem tego modelu jest zastosowanie montażu bezprzylgowego, który dodaje wrażenie jednorodności ze ścianą.

Mocno kolorowe drzwi mogą stanowić kontynuację zastosowanej palety barw w pomieszczeniu lub być kolejnym elementem, kontynuującym motyw przewodni. Inną możliwością jest zastosowanie drzwi jako mocnego akcentu dla delikatnego wnętrza, np. w kolorze białym.

drzwi wewnętrzne

Dopasowanie drzwi do pozostałych elementów wystroju

Warto dobrać drzwi w taki sposób, aby rodzaj drewna z jakiego zostaną zrobione oraz kolor był spójny z parkietem. Bądź też deseń zastosowany na meblach był kontynuowany w całym wnętrzu. Zapobiega to efektu przypadkowych elementów, przeciwnie wnętrze będzie sprawiało wrażenie przemyślanego.

Styl w jakim zostało urządzone wnętrze również ma znaczenie. Przy nowoczesnych aranżacjach dobrze sprawdzają się drzwi bezprzylgowe oraz przesuwne. Materiał to coraz częściej szkło oraz okleina, zaś kolory to ziemiste odcienie oraz klasyczna biel. Zaś dla fanów klasyki polecamy ciepłe odcienie. Dobrze sprawdzą się ciemne brązy oraz soczyste bordy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *