Drzwi wewnętrznePorady

Jak dobrać odpowiednie drzwi wewnętrzne – porady

drzwi rzeszów

Drzwi wewnętrzne stanowią funkcjonalny podział pomieszczeń oraz pozwalają zachować intymność przed światem zewnętrznym. Różnią się one teksturą, parametrami oraz wyglądem, w zależności do jakiego pomieszczenia mają prowadzić. Zewnętrzne natomiast są zaproszeniem do domu i mają za zadanie ochronę przed włamaniem. Wybór zatem odpowiednich drzwi nie jest oczywisty. Zależy on od przeznaczenia, wielkości domu bądź mieszkania, jak również gustu właścicieli.

Niniejszy artykuł pokazuje na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji. Dobór odpowiednich drzwi oraz właściwe zaplanowanie, pomoże uniknąć kosztów, wynikających z nieprawidłowego montażu.

Drzwi – element wystroju

Drzwi to bardzo ważny element wystroju domu. Dobrze dobrane powinny zgrać się kolorystycznie z pozostałymi elementami wnętrza oraz pasować do motywu całości aranżacji. Przykładowo masywne ciemne drzwi nie będą pasować do małych przytulnych mieszkań. Warto również zastanowić się na zdobieniami oraz teksturą. Częściowo przeszklone, drewniane czy całe wykonane ze szkła znacznie wpływają na wygląd wnętrza, dodając mu lekkości bądź obciążając.

Na wygląd wpływ ma również sposób otwierania. Do wyboru posiadamy drzwi rozwierane, przesuwne czy składane. Drzwi rozwierane wymagają większej powierzchni, przez wzgląd na swoją funkcjonalność i wygodę otwierania. Jest to najczęściej wybierany rodzaj drzwi, z którym spotkać się można w niemal każdym domu.

Przesuwne zazwyczaj montuje się w mniejszych pomieszczeniach. Optycznie powiększają wnętrze, bądź też stanowią subtelny podział pomieszczeń, zastępując tym samym statyczną ścianę. W tym przypadku dobrze sprawdzają się szklane systemu przesuwne, które spełniają swoją rolę oraz nadają delikatności wnętrzu.

Ościeżnica kluczem do sukcesu

Mamy do wyboru ościeżnice stałe i regulowane. Ościeżnice stałe posiadają zwykle tradycyjne rozmiary, przeznaczone do standardowej szerokości muru. Nie posiadają opaski matującej, dlatego też wymagają zastosowania dodatkowej listy ozdobnej. Ponadto są trudniejsze w montażu, przez sztywne wymagania odnośnie grubości ściany.

Ościeżnice regulowane posiadają natomiast opaski regulujące obejmują ścianę, dzięki czemu całość wygląda dobrze i jednolicie. Ponadto montaż jest szybki i łatwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *