Drzwi zewnętrznePorady

Drzwi zewnętrzne – wizytówką Twojego domu

drzwi rzeszów

Spośród wszystkich drzwi najważniejsze są wejściowe. Stanowią zaproszenie do domu oraz pełnią funkcję ochronną przed ewentualnym włamaniem, zimnem czy deszczem. Zatem najlepiej, aby były masywne i posiadały szereg zabezpieczeń. Na rynku dostępnych jest wiele modeli drzwi wejściowych, o różnych parametrach. Zatem na co zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni pod względem wizualnym oraz technicznym?

Jakie parametry?

Prawo polskie mówi, że współczynnik przenikania ciepła maksymalnie może wynieść 2,6 W/m2K. Jest on istotny również z tego względu, że przez skrzydło zewnętrzne przenika najwięcej energii. Zatem przy wyborze warto wybrać drzwi z najniższą wartością tego współczynnika. Pamiętajmy zatem, aby zawsze się szczegółowo dowiedzieć u sprzedawcy jakie drzwi kupujemy.

Wartość współczynnika ciepła U różni się dla poszczególnych tworzyw, z których zbudowane zostało skrzydło oraz konstrukcja drzwi. Wykonane z litego drewna powinny posiadać współczynnik, o wartości pomiędzy 1,8 a 2,6 W/m2K, drewniane drzwi ocieplane 0,9 do 2,6 W/m2K, stalowe 1,8 do 2,6 W/m2K, drzwi PCW 1,3 do 1,6 W/m2K, natomiast wykonane z włókna szklanego współczynnik ten powinien wahać się między 1,3 a 1,6 W/m2K.

Wysokość – zgodnie z polskim prawem drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 2 metry wysokości.

Kolejnym parametrem jest szerokość. Powinna ona być na tyle duża, aby pozostawić swobodę nie tylko wchodzenia, ale i wnoszenia mebli czy sprzętów użytku domowego. Tutaj również są wyznaczone pewne standardy wynoszące do co najmniej 90cm.

Izolacja akustyczna

Izolacja akustyczna obliczana jest za pomocą współczynnika Rw i wyrażana jest w decybelach. Im wyższa jest jego wartość, tym hałas jest lepiej tłumiony. Standardowe drzwi wejściowe posiadają 30dB. Jednak wartość ta może być odmienna dla różnych materiałów, z jakich wykonano skrzydło. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przenikaniem hałasu jest zastosowanie uszczelek. Zapewniają one wyższą dźwiękochłonność oraz ciche zamykanie i zabezpieczenie przed trzaskaniem. Eksperci polecają, aby wykonane były z silikonu czy syntetycznej gumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *