Drzwi wewnętrznePorady

Drzwi wewnętrzne – trendy 2018

drzwi wewnętrzne

Drzwi od zarania dziejów są nieodzownym elementem każdego domu. Od zawsze pełniły funkcję ochronną, przeciwko warunkom zewnętrznym, a także przed włamaniem. Dlatego też ich wygląd bardzo się różnił w poszczególnych okresach. Na to jak wyglądają współcześnie wpłynąć mogły m.in. poziom zaawansowania technologicznego, a także zapotrzebowanie na nowe rozwiązania. W niniejszym artykule przyjrzymy się jakie obecnie panują trendy w tej branży.

Drzwi niemal niewidoczne

W tym miejscu należy wymienić specjalny rodzaj drzwi, jakimi są drzwi bezprzylgowe. Przede wszystkim różnią się one od tradycyjnych sposobem osadzenia ościeżnicy. Bowiem w drzwiach bezprzylgowych skrzydło tworzy z nią jedną płaszczyznę. A przejście ze ściany na drzwi jest niemal nie odczuwalne. Warto zainteresować się tego typu rozwiązaniami nie tylko ze względów wizualnych ale również bezpieczeństwa. Nie powodują nieprzewidzianych wypadków jakimi są np. przytrzaśnięcie palców.

Ponadto przy tego typu skrzydle można się pokusić o rosnące na popularności graffiti, które dodatkowo połączy powierzchnię drzwi ze ścianą. Całość będzie wyglądać zjawiskowo i oryginalnie. Ciekawym pomysłem jest również oklejenie skrzydła tapetą, zastosowaną na pozostałej części wnętrza.

Jedynym ich minusem jest konieczność wcześniejszego przygotowania ściany, najlepiej już na etapie budowy. W tym przypadku nietuzinkowy wygląd idzie w parze z większym nakładem pracy oraz odpowiednim zaplanowaniem. Dlatego też należy dobrze jest przemyśleć czy oczekiwany efekt końcowy wart jest takiego wysiłku.

nowoczesne drzwi wewnętrzne
Źródło: Voster.pl

Szklane skrzydła nadal na topie

Szklane drzwi nadają klasy i lekkości pomieszczeniom. Pozwalają również na wpuszczenie większej ilości światła oraz optycznie powiększają wnętrze. Obecnie dostępne są w formie drzwi rozwieranych, przesuwnych a także obrotowych. Szkło może stanowić dodatkowy element ozdobny, a także wypełniać całą powierzchnię skrzydła. Rodzaj szkła również jest bardzo zróżnicowany. Do wyboru mamy szkło hartowane, mleczne czy ornamentowe. W szczególności te ostatnie są bardzo charakterystyczne. Składają się z sklejonych ze sobą w rożny sposób tafli szkła, w wyniku czego powstają niepowtarzalne wzory. Poza atutami wizualnymi stanowią one osłonę matującą prześwit.

Niezwykle nowocześnie wyglądają całe tafle szkła przesuwnego. Nadają one surowego, a zarazem wytwornego i klasycznego charakteru całej aranżacji. Ich minusem jest niska dźwiękoszczelność oraz pełna przeźroczystość.

Kolorowe szaleństwo

Ostatnią zauważoną przez nas tendencją jest zastosowanie odważnych i wyrazistych kolorów na skrzydłach.

Soczyste i coraz bardziej odważne zestawienia kolorystyczne na dobre zagościły w naszych domach. Nic zatem dziwnego, że przyjęły się również na drzwiach. To powrót do dawnych trendów z nutką nowoczesnych rozwiązań i zaawansowanej technologii. Bowiem współcześnie kolor jest bardziej wyrazisty oraz trwały, a także odporny na zarysowania.

Ciekawą propozycję zaprezentował producent drzwi wewnętrznych Voster w kolekcji Coolors. Głębia zastosowanych barw havany, bahamy czy panamy z pewnością wzbogaci niejedno wnętrze i usatysfakcjonuje niemal każdego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *