Drzwi wewnętrznePorady

Czy szklane drzwi są bezpieczne?

drzwi rzeszów

Coraz więcej osób aranżując swoje mieszkania w nowoczesny sposób wybiera szklane elementy wykończenia, ławy oraz schody. Decydują się na taki kierunek aranżacji, ponieważ nie dość, że jest on modny, to w dodatku znakomicie wygląda. Sprawia, że mieszkania nabierają wyjątkowego charakteru.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również szklane drzwi, które wyglądają bardzo atrakcyjnie. Budzą one jednak wśród użytkowników pewne obawy, ponieważ przypominają im się stare drewniane skrzydła, w których znajdowały się szyby. Te zaś nie były zbyt mocne. Zdarzały się wypadki, podczas których osoby były ranione rozbitym szkłem.

 

Jak wiemy dziś technologia bardzo się rozwinęła i wpłynęła na różne dziedziny przemysłu. Oczywiście nowinki technologiczne wykorzystuje się również np.: w szklanych drzwiach. Przede wszystkim dziś szyby są specjalnie hartowane w temperaturze około 700 stopni Celsjusza. Dodatkowo znane są następujące formy ulepszania szkła:

  • laminowanie – dzięki stosowaniu tej metody szyba podczas pęknięcia nie rozsypuje się, ponieważ zatrzymuje je specjalna folia,
  • szkło zbrojone – w szybie zostaje zanurzona specjalna stalowa siatka. Takie rozwiązanie sprawia, że szyba odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, ogień oraz wysokie temperatury
  • nieostre kawałki szkła – jeśli dojdzie już do rozbicia, kawałki szkła nie są ostre. Jest to bardzo ważne, ponieważ mamy pewność, że nikt nie zostanie zraniony.

Warto również zaznaczyć, że osoba, która zdecyduje się na wybór szklanych drzwi może wybrać rodzaj szyb. Mamy na myśli:

  • przejrzyste,
  • matowe,
  • metaliczne,
  • piaskowane z dowolnym wzorem.

Podsumowując, jeśli uważasz, że szklane drzwi doskonale wkomponują się w Twoje wnętrza, bez obaw, możesz je kupować! Są one bezpieczne, wytrzymałe a do tego ich wygląd sprawi, że nie jedna osoba, która odwiedzi Twoje mieszkanie, będzie Ci zazdrościć. Najczęściej szkło jest stosowane na drzwiach wewnętrznych, przy frontowych polecamy zwrócić większą uwagę na jakość szkła i jego odporność antywłamaniową.

Sprawdź szklane drzwi na www.voster.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *